Ni 0:2 nije problem: Zmajevi usamljeni na čelu tabele

Portugal 8. jan 202223:44 0 komentara
Mehdi Taremi
AP Photo/Luis Vieira

Fudbaleri Porta pobedili su Eštoril na strani sa 3:2 posle velikog preokreta i golova u završnici utakmice 17. kola Primeire. Zmajevi su se time usamili na čelu tabele sa 47 bodova, tri više od aktuelnog šampiona Sportinga.

Eštoril je na poluvremenu imao 2:0, zahvaljujući pogocima Artura u 38. i Franka u 43. minutu.

Medi Taremi je u 49. smanjio zaostatak i taj rezultat je ostao aktuelan sve do poslednjih desetak minuta kad su Zmajevi kreirali veliki povratak.

Luis Dijas u 84. poravnao, na asistenciju Taremija, da bi se u 89. kolumbijski napadač našao u ulozi asistenta ka Fransisku Koneisau, koji je doneo tri poena gostima.

U preostale dve utakmice dana, Moreirense je sa 1:0 dobio Vizelu na strani, dok su Boavišta i Tondela remizirali 1:1.