Nova pobeda šampiona, Benfika prati

Portugal 14. avg 202123:36 > 23:38 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Šampion Portugala Sporting pobedio je Bragu na strani sa 2:1 u derbiju drugog kola Primeire i upisao novi trijumf u prvenstvu. Drugo slavlje je ostvarila i gradski rival Benfika, koja je dobila Aruku kod kuće rezultatom 2:0.

Kabral u 40. i Pedro Gonkalveš deset minuta kasnije doneli su trijumf Sportingu na neugodnom gostovanju u Bragi i ostanak na prvom mestu tabele sa maksimalnih šest bodova, uz gol razliku 5:1.

Na konačan ishod nije uticalo ni to što su Lavovi ostali sa desetoricom na terenu od 80. minuta zbog isključenja Reisa, pošto je domaći tim uspeo samo da ublaži poraz preko Ruisa u 90+2.

Jednak broj poena poput Sportinga ima i Benfika. Orlovi su na Lužu dobili Aruku sa 2:0.

Voldšmit u 38. i Jaremčuk u 43. pogađali su mrežu gostiju, koji su od osmog minuta i isključenja Brage imali igrača manje.

Vizela je kao domaćin dobila Tondelu rezultatom 2:1, posle preokreta i gola Šetina u 90+8. minutu.

Tondela je prethodno povela preko Pedra u 39, da bi izjednačenje doneo Kiko u 52.