Novi kiks Benfike, titula samo sanak pusti

Portugal 14. feb. 202123:29
Gualter Fatia/Getty Images

Sa jedne strane Sporting je u nezadrživom naletu. Sa druge, njegovi najveći rivali Porto i Benfika ne mogu da se sastave. Posle Porta kiksnula je i Benfika koja je u gostima protiv Moreirensea odigrala samo 1:1.

Dobro su se odvijale stvari za Orlove. Došli su do vodećeg gola već u 25. minutu, a strelac je bio Haris Seferović. Ipak, gosti nisu uspeli da sačuvaju prednost ni do poluvremena, pošto je u 40. minutu dosuđen penal za Moreirense a Jan je bio precizan sa 11 metara.

Očekivano Benfika je u drugom poluvremenu krenula na sve ili ništa. Imala je 64% poseda, 10 šuteva na gol i četiri u okvir, dok je domaćin imao upola manje, ali rezultat je ostao nepromenjen. Sa ovim bodom Benfika je pala na četvrto mesto i ima 38 bodova, 10 manje od Sportinga, ali i utakmicu više od najvećeg rivala. Između su Porto sa 41 i Braga sa 40, dok je Moreirense sedmi sa 25 bodova.

Ostali rezultati: Portimonenese – Žil Visente 4:1, Santa Klara – Braga 0:1.