Novi kiks Benfike: Treći remi u poslednja četiri meča

Portugal 25. jan. 202120:32 > 20:45
Benfika Benfica Mile Svilar
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Oslabljena ekipa lisabonskih Orlova nije uspela da na svom terenu savlada jednu od najslabijih ekipa u ligi Nasional. Meč 15. kola Primeire završen je nerešeno 1:1.

Benfika je odlično počela meč i na vreme stekla prenost. Strelac je u 14. minutu bio Čikinjo, Portugalac koji je pre nekoliko godina kratko igrao i za zabrebačku Lokomotivu.

Međutim, gosti iz Madeire neočekivano su izjednačili na samom startu drugog poluvremena. Brajan Ročez iz Hondurasa je udarcem glavom matirao Mileta Svilara.

Pokušala je Benfika do kraja meča da dođe do sva tri boda, dobru šansu imao je Haris Seferović, ali se rezultat nije menjao. Treba reći da je favorit bio vidno oslabljen zbog koronavirusa. Trener Žesus nije mogao da računa na čak osam standardnih igrača.

To je već treći remi Orlova u poslednja četiri meča. Sad sa utakmicom više imaju tri boda manje od vodećeg Sportinga. Treći je šampion Porto, koji kasnije u ponedeljak igra svoj meč u gostima protiv Farensea. Nasional je 15. na tabeli od 18 klubova.

U ponedeljak su još igrali Belenenseš – Tondela 2:0 i Rio Ave – Santa Klara 1:2.