Pasoš srušio Bragu, Tondela lako protiv devetorice

Portugal 16. jan 202123:24 > 23:25
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Pasoš Fereire pobedili su Bragu na svom terenu u 14. kolu Primeire rezultatom 2:0.

Domaćin je oba pogotka postigao u drugom poluvremenu. Najpre je Košta u 57. doveo Pasoš u vođstvo, da bi u 76. Fereira postavio konačan rezultat.

Trećim trijumfom u nizu, Pasoš Fereira je došla došla do 25 bodova i zauzima peto mesto. Braga je ostala četvrta sa 27.

U drugoj utakmici dana, Tondela je savladala Boavištu kao domaćin sa 3:1. Gosti su u 11. minutu ostali sa desetoricom, zbog isključenja Kastra, a zatim u 30. i sa devet igrača na terenu pošto je Avaziem dobio direktan crveni karton.

U takvom odnosu snaga, domaćem sastavu nije bilo teško da zabeleži pobedu. Gonsales u 40. i Agra u 56. i 85. minutu pogađali su mrežu Boavište za koju je jedini gol dao Mangas u 59.

Tondela je sedma na tabeli sa 15 bodova. Boavišta je poslednja sa 11.