Penal, pa poništen gol: Portu samo bod protiv Moreirensea

Portugal 27. apr 20210:25 > 0:25 0 komentara
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Okončan je niz od sedam uzastopnih pobeda Porta u domaćem prvenstvu. Aktuelni šampion osvojio je bod na gostovanju Moreirenseu 1:1 u 29. kolu.

Vođstvo domaćima doneo je Nauel Feraresi u 37. minutu utakmice. Bio je to prvi gol 22-godišnjaka ove sezone.

Izjednačenje gostima doneo je Mehdi Taremi pogotkom sa bele tačke u 86. minutu. Radovali su se gosti u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je mrežu domaćih zatresao Martines Toni. Ipka, VAR je pokazao da je Španac bio u ofsajdi, pa je pogodak poništen.

Za domaći tim Lazar Rosić je odigrao ceo meč, dok je Marko Grujuć za Porto zaigrao od 77. minuta.

Branilac titule sada je drugi na tabeli sa 67 bodova, šest bodova manje od lidera Sportinga. Moreirense je na sedmoj poziciji sa 36 bodova.

Benfika je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, pošto je na svom terenu savladala Santa Klaru 2:1.

Poveli su domaći autogolom Karvalja u 26. minutu. Iskupio se 30-godišnji brazilac za to u 62. minutu, kada je doneo izjednačenje Santa Klari. Ipak, Benfika je osvojila sva tri boda zahvaljujući pogotku Čiginjosa u 73. minutu utakmice.

Benfika je treća na tabeli sa 63 boda, četiri boda manje od Porta. Santa Klara je na osmom mestu sa 36 bodova.

Nasional je iznenadio Vitoriju Gimaraeš 1:0. Pobedu timu sa začelja tabele doneo je Mendes u sedmom minutu.

U ostalim mečevima dana Belenenses je savladao Žil Visente 2:1, Famalikao i Tondela su podelili bodove 2:2.