Petarda Benfike, kiksevi Porta i Sportinga

Portugal 30. okt 20220:45 0 komentara
Benfika Benfica's Goncalo Ramos celebrates with teammates after scoring Benfica's third goal Pre Season Friendly - Benfica v Fulham
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Nova pobeda Benfike. U 11. kolu portugalskog šampionata ubedljivo je pobeđen Šaveš 5:0. Da ovaj dan bude slađi za Orlove pobrinuli su se najveći rivali Porto i Sporting koji nisu uspeli da dođu do pobeda.

Prolaz u osminu finala Lige šampiona preko Juventusa, pobeda u derbiju na terenu Porta učinili su da Benfika sa naraslim samopouzdanjem do maksimuma uđe u meč protiv Šaveša. Na kraju, ništa drugo od ubedljive pobede favorita nije moglo da se očekuje.

Bilo je 3:0 već na poluvremenu, a golove su postigli Neres, Grimaldo i Ramos. U drugom delu u strelce su se još upisali Musa i najbolji strelac ekipe Rafa Silva, a gol je usled asistencije VAR poništen Fernandesu.

Da dan bude bolji za Benfiku pobrinuli su se najveći rivali. Pre nego što su izašli na teren Orlovi su čuli da je Porto na Azovskim Ostrvima protiv Santa Klare igrao samo 1:1 i znali su da pobedom idu na +8. Porto je vodio golom Kardosa od trećeg minuta. Ali u 83. minutu gol je postigao Boateng i Zmajevi su ostali samo na bodu.

A posle toga, kao šlag na tortu usledio je minimalan poraz gradskog rivala Sportinga. Aruka je slavila golom Basa u 47. minutu i Sporting ne samo da ozbiljno zaostaje za Benfikom, već i Braga, koja drži poslednje mesto koje vodi u Ligu šampiona, ima šansu da se odvoji.