Pobede lisabonskih velikana, Braga slavila sa devetoricom

Portugal 14. nov 20220:31 0 komentara
Benfica
REUTERS/Rodrigo Antunes

Šest utakmica 13. kola portugalskog šampionata igralo se u nedelju, a do pobeda su stigle ekipe Benfike, Sportinga i Brage.

Benfika je na domaćem „Lužu“ pobedila Žil Visente sa 3:1 (2:1). Strelci za „Orlove“ bili su Žoao Mario i dvaput Ramos, dok je gol za goste postigao Navaro.

Portugalski fudbal:

Srpski internacionalac Mihailo Ristić presedeo je meč na klupi za rezerve u pobedničkom timu.

Tim iz Lisabona je posle ove pobede i dalje na čelu tabele sa 37 od mogućih 39 bodova. Prvi pratilac im je Porto sa 29 bodova.

Sporting je kao gost porazio Famalikao sa 2:1 (2:0). Golove za zeleno-bele postigli su Trinako i Pedro Gonsalveš iz penala, a Žaime je pogodio za Famalikao. Amorimov tim je posle slabog starta izbio na četvrto mesto tabele sa 25 bodova.

Braga je u gostima pobedila Portimonense posle preokreta sa 2:1 (0:1). Vodio je domaćin od 40. minuta preko Zi Uatare, ali Medeiroš i Vitinja u drugom poluvremenu su doneli trijumf Bragi, koja je do kraja utakmice dobila dva crvena kartona – drugi žuti karton dobili su u sudijskoj nadoknadi Oliveira i Tormena.

U ostalim utakmicama koje su se igrale u nedelju zabeleženi su sledeći rezultati:

Fereira – Vizela 0:2 (0:0);

Vitorija Gimaraeš – Maritimo 1:0 (0:0);

Kaza Pia – Šaveš 1:2 (1:0).