Pobede Porta i Sportinga

REUTERS/Pedro Nunes

Odigrana su tri susreta osmog kola portugalskog šampionata. Nove pobede zabeležili su Porto i aktuelni šampion lisabonski Sporting.

Lisabonski Lavovi zabeležili su trijumf u gostima protiv Aruke. Poveli su golom Mateusa u 16. minutu. Rezultatom 0:1 otišlo se na poluvreme, ali gotovo na početku drugog dela Dabag je doneo poravnanje, golom u 51. Radost domaćina zbog gola trajala je samo tri minuta, pošto je Santoš ponovo doneo vođstvo Sportingu u 54. minuta. Ovog puta ono nije ugroženo, pa su tri boda otišla u Lisabon.

Sporting je sa 20 bodova na deobi drugog mesta na tabeli, bodom manje ali uz meč više od lidera Benfike, dok je Aruka 16. sa pet bodova. Na deobi drugog mesta sa šampionom je Porto koji je istovetnim rezultatom 2:1 savladao Pasoš Fereiru. Fereira je povela u 19. minutu golom Santoša, ali je Porto do poluvremena izjednačio preko Dijaza u 44. minutu, dok je tri boda doneo Vendel u 52. minutu. Pasoš Fereira je deveti sa devet bodova.

U preostalom meču dana Vizela i Santa Klara odigrali su nerešeno 1:1.