Partizanov naredni protivnik u LK izgubio bodove u 90+10.

Portugal 15. avg 202122:35 > 21. avg 2021 0:28 0 komentara
Marco Luzzani, Getty Images Sport

U nedelju su na programu bila tri meča drugog kola portugalskog fudbalskog prvenstva, a vicešampion Porto je kao gost bio bolji od Famalikaoa rezultatom 2:1 (2:0).

Povela je ekipa Serža Konseisaoa u 13. minutu preko Tonija Martineza, a isti igrač je u 43. minutu povisio na 2:0. Ručeli je u 56. minutu uspeo da prepolovi prednost gostiju, a drama je viđena u samom finišu.

Primeira:

Rodrigeš do Našimento je postigao pogodak u četvrtom minutu sudijske nadoknade za 2:2, ali ga je VAR poništio posle analize.

Srpski vezista Marko Grujić nije bio u sastavu Porta zbog povrede mišića.

Porto posle ove pobede ima šest bodova, pošto je u prvom kolu bio bolji od Belenenseša, a u narednoj rundi protivnik će plavo-belima biti Maritimo. Bio je ovo drugi poraz za Famalikao.

U prvom meču dana Žil Visente je kao gost savladao Portimonense, a strelac jedinog gola bio je Lino u 59. minutu.

Poslednja utakmica dana donela je neverovatnu završnicu – Santa Klara, protivnik Partizana u kvalifikacijama za Ligu konferencije, remizirala je 2:2 (0:0) na domaćem terenu sa ekipom Moreirensea.

Karlos Karvaljo doveo je tim iz Ponta Delgade u vođstvo u 58. minutu, a izjednačio je Jan iz penala u 90. Zatim je usledila drama – u 90+4. je Karvaljo drugim golom, takođe sa penala, doneo vođstvo domaćima. Međutim, u 90+10. minutu Andre Luiš donosi 2:2 i veliko slavlje Moreirenseu, koji je od 76. minuta imao i igrača manje zbog crvenog kartona Konseisaoa.

Santa Klara u narednom kolu gostuje Boavišti.