Porto drugi put za nedelju dana Benfiki dao tri gola

Portugal 31. dec 20210:23 0 komentara
Mehdi Taremi
Image ID: 1008839319 via Guliver

U četvrtak je na programu bio najveći derbi portugalskog fudbala – Portugal je na stadionu „Dragao“ rezultatom 3:1 (2:0) bio bolji od Benfike i tom pobedom izbio na čelo tabele.

Plavo-beli sada imaju 44 boda, baš koliko ima i Sporting, ali Porto ima bolju gol-razliku. Benfika je treća sa 37 bodova. Zanimljivo je da su dva tima igrača prethodni meč pre samo sedam dana – Porto je tada u Kupu bio bolji rezultatom 3:0.

Portugalski fudbal:

Golove za Porto postigli su Vijeira u 34, Pepe u 37. i Taremi u 69. minutu, a Jaremčuk je dao jedini gol za Benfiku u 46. minutu.

U Portu zbog povrede nije igrao Marko Grujić, a u Benfici iz istog razloga Nemanja Radonjić.

U utakmicama koje su se igrale ranije u četvrtak Fereira je kod kuće pobedila Santa Klaru 2:1 (0:1) posle preokreta. Oba gola postigao je Brazilac Denilson, dok je strelac za SK bio Japanac Morita.

Braga je u gostima bila ubedljiva protiv Aruke i slavila sa 6:0 (3:0). Tri gola dao je Vitor Oliveira (prva tri u prvom poluvremenu), a golove su dali još i Medeiroš i Fernandeš (dva). Braga je sada četvrta sa 31 bodom, 13 manje od Porta.