Porto i Grujić preleteli Orlove, sukob Pepea i saigrača

Portugal 26. jan. 20210:12 > 0:39
Marko Grujić Porto
REUTERS/Alkis Konstantinidis

Fudbaleri Porta pobedili su kao gosti tim Farensea 1:0 u poslednjem meču 15. kola Primeire i preuzeli drugo mesto na tabeli od ekipe Benfike.

Plavo-beli su iskoristili novi kiks lisabonskih orlova, koji su ranije tokom dana na svom terenu odigrali samo nerešeno 1:1 sa Nasionalnom.

Porto je pobedio na stadionu de Sao Luis u Faru sedmim golom u sezoni Mehdija Taremija. Iranac je mrežu Farensea pogodio u 15. minutu.

Mogli su izabranici Serža Konseisaa i ubedljivije da slave. Propustili su nekoliko velikih prilika da dotuku domći sastav. Međutim, u finišu meča imali su i sreće, igrači Farensea dva puta su pogađali okvir gola.

Po završetku meča viđena je nesvakidašnja scena. Kapiten Porta Pepe i Senegalac Mamadu Louma, koji je u igru ušao u poslednjim trenucima, verbalno su se sukobili, došlo je do guranja, pa su morali da ih razdvajaju saigrači i sudija.

U startnim postavama bila su i dvojica povremenih reprezentativaca Srbije. Nikola Stojiljković igrao je za Farense do 63. minuta, dok je Marko Grujić bio u timu Porta do šest minuta kre kraja utakmice.

Sporting je prvi na tabeli sa 36 bodova, jednim više od Porta. Benfika je treća sa 33 boda. Farense je pretposlednji sa samo 12 bodova.