Porto na bod do titule

Portugal 1. maj 20220:15 0 komentara
Porto's Marko Grujic, background, fights for the ball with Lazio's Pedro during a Europa League playoff, first leg, soccer match between FC Porto and Lazio at the Dragao stadium in Porto, Portugal, Thursday, Feb. 17 2022. Lacio Portugal Soccer Europe League
AP Photo/Luis Vieira (Grujić Porto i Pedro Lacio)

Pobedom nad Vizelom (4:2), u 32. kolu Primeire, fudbaleri Porta stigli su na bod do titule.

Ukoliko Sporting upiše maksimalan učinak u poslednja tri meča, ekipi Marka Grujića biće dovoljan remi u završnih 180 minuta za šampionski lovor. Zeleno-beli u nedelju dočekuju Žil Visente.

Trijumf Porta nad Vizelom potpisali su Evanilson (21), Taremi (28, jedanaesterac i 87) i Mbemba (57). Na suprotnoj strani, precizni su bili Mendez (36) i Moreira (49).

Srpski reprezentativac, Marko Grujić, igrao je do poluvremena.

Pobedila je i Benfika, na gostovanju Maritimu (1:0). Odlučio je pogodak Nunjeza s početka meča.

Domaći tim igrao je bez isključenog Klaudija, od 42. minuta.

Minimalac je upisala Aruka, protiv Portimonensea. Jedini precizan bio je Simao, početkom drugog dela igre.

U poslednjoj utakmici dana, između Belenenšea i Brage, odluka je viđena u finišu. Gosti su do pobede (1:0) stigli golom Rikarda Orte u poslednjem minutu i sa igračem više. Belenenšeš je meč završio sa devetoricom, posle Ranijerija, isključen je i Sitole.