Portugal 13. mar 202123:32 > 14. mar 2021 9:04 0 komentara
Porto
REUTERS/Massimo Pinca

U subotu su u portugalskoj Primeriri odigrana četiri meča. Pobede su upisali Sporting, Benfika, Santa Klara i Belenenseš.

Sporting je do 19. pobede u sezoni došao na gostovanju Tondeli u poslednjem meču večeri i tri boda upisao zahvaljujući golu Tijaga Tomasa iz 81. minuta. Bio je to jedini pogodak na meču.

Benfika je na svom terenu rezultatom 2:0 savladala Boavištu koja je već u osmom minutu ostala sa igračem manje.

Oba gola dao je Haris Seferović koji je mrežu gostiju zatresao i treći put, ali je bez het-trika ostao jer je VAR ovaj gol poništio zbog ofsajda.

Santa Klara je kod kuće savladala Portimonense 2:0, a Belenenseš je do pobede došao na gostovanju Farenseu 1:0.

Sporing sada na prvom mestu na tabeli ima 61 bod iz 23 meča, slede Braga sa 49 i Porto sa 48 (oba tima sa utakmicom manje), dok je Benfika četvrta sa 48 bodova iz 23 meča.