Porto preokrenuo, Grujiću šansa u finišu

Koki Nagahama, Getty Images Sport

Fudbaleri Porta i Benfike pobedama u mečevima 11. kola prvenstva Portugalije završili su 2020. godinu.

Iznenađujuće, Sporting iz Lisabona je lider sa 29 bodova, Benfika ima 25, Porto 25, Braga 24…

Porto je na gostovanju Vitoriji Gimaraše došao do petog uzastopnog trijumjfa 3:2. Domaći su dva puta vodili golovima Ročinja u 7. i Estupinana u 63. na asistenciju Kvarežme, ali aktuelni prvak je uspeo da preokrene i pogocima Taremija u 42. i 65. i Luiša Diasa u 80. minutu osvoji tri boda.

Srpski reprezentativac Marko Grujić u 84. minutu je ušao u igru umesto dvostrukog strelca, Iranca Taremija.

Vitorija je ostala na petom mestu sa 19 bodova.

Benfika je na svom stadionu protiv Portimonensea ostvarila četvrti uzastopni trijumf u sezoni – 2:1.

Golove za Orlove postigli su Nunjez su 13. i Silva deset minuta kasnije, a konačan rezultat u nadoknadi postavio je Žolberto autogolom.

Moreirense je pobedio Santa Klaru 1:0 golom Jana u 72. minutu, a kapitensku traku u domaćem timu nosio je Srbin Lazar Rosić.