Porto tek u nadoknadi srušio Santa Klaru

Portugal 3. apr. 202123:58
Porto
REUTERS/Massimo Pinca

Dva meča portugalskog fudbalskog šampionata odigrana su u subotu. Žil Visente je svalio na gostovanju Rio Aveu dok je Porto na svom terenu savladao Santa Klaru.

Duel 25. kola u kome je Porto dočekao Santa Klaru završen je pobedom domaćih u nadoknadi vremena rezultatom 2:1.

Počelo je poništenim golom gostiju jer je VAr utvrdio da je Karvaljo bio u ofsajdu u devetom minutu, a nastavljeno sa dva penala.

Prvi je za Porto realizovao Serhio Oliveira u 49. minutu, a za izjednačenje je pogodio Karvaljo u 56.

Porto je do pobede došao u petom minutu nadoknade golom Tonija Martineza koji je u igru ušao u 86. minutu, dobio uskoro i žuti karton i za kraj postigao i gol za pobedu.

Nakon 17. pobede u sezoni, Porto na drugom mestu na tabeli ima 57 bodova, sedam manje i meč više od lidera Sportinga. Santa Klara je sedma sa 32.

Žil Visente je rezultatom 2:0 slavio na gostovanju Rio Aveu.

Domaći su u 74. minutu ostali sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Felipe, a dodatna kazna za Rio Ave bio je i dosuđen penal za goste koji je u gol pretvorio Taloka.

Pogodak Lina u trećem minutu nadoknade poništen je zbog ofsajda, ali je isti igrač pogodio tri minuta kasnije za konačnih 2:0.

Žil Visente je tako vezao tri pobede i na devetom mestu ima 28 bodova. Rio Ave je deseti sa bodom manje.