Portu samo bod, Rosiću srpski „obračun“, Braga iz 2 u 1

Pepe, Porto
REUTERS/Laurence Griffiths

Fudbaleri Porta odigrali su bez golova na gostovanju Belenenšešu u 17. kolu portugalske Primeire i sa utakmicom više imaju tri boda manje od vodećeg Sportinga.

Ekipa sa Dragao stadiona je upisala drugi remi u poslednja četiri meča, a srpski reprezentativac Marko Grujić je ceo duel odgledao sa klupe za rezervne igrače. Bečenenšeš je 13. sa 16 bodova.

Porto je ima čak 71 odsto vremena loptu u svom posedu, deset kornera, šest udaraca u okvir gola, domaći nijedan, ali mreže su mirovale zahvaljujući sjajnom ruskom golmanu Stanislavu Kricjuku koji je proglašen za igrača meča.

Aktuelni šampion u sledećem kolu gostuje trećeplasiranoj Bragi (36 bodova), koja je posle preokreta u drugom poluvremenu savladala Portimonense 2:1 (0:1).

Moreirense je u gostima pobedio Famalikao 2:0, a na terenu su bila trojica srpskih fudbalera.

Lazar Rosić je odigrao ceo meč za pobedničku ekipu, baš kao i Srđan Babić za domaće, dok je Andrija Luković zamenjen u 61. minutu.

Farense i Santa Klata su takođe podelili bodove odigravši 1:1.