Preokret Eštorila, poraz Santa Klare

Portugal 24. avg. 20210:24
sport klub

Odigrana su poslednja dva meča trećeg kola portugalskog šampionata, a pobede su zabeležili Eštoril i Boavišta protiv protivnika Partizana u plej-ofu Lige Konferencije Santa Klare.

Santa Klara nije bila inferioran protivnik protiv Boavište. Imala je veći posed i više pokušaja na gol, ali Boavišta je mudro čekala svoje šanse i iskoristila ih. Strelci su bili Hamače u 31. i Alfonso u 47. minutu i na taj način pokazali beogradskim crno-belima kako bi možda trebalo da se postave u revanšu u četvrtak. Boavišta je na deobi petog mesta sa Bragom, pošto obe ekipe imaju po šest bodova, dok je Santa Klara u zoni ispadanja na 16. mestu sa samo jednim bodom u prva tri kola.

Ni drugi predstavnik u Ligi konferencije Pasoš Fereira nije bio u potpunosti koncentrisan na prvenstveni meč. Ili ih je možda opila pobeda nad Totenhemom, pa je usledilo bolno otrežnjenje. Na svom terenu izgubili su od Eštorila 3:1 i to posle preokreta. Delgado je doveo domaće u vođstvo u 30. minutu, ali su Lorenco u 45, Franko sa penala u 78. i Žoazinjo u 81. minutu doneli trijumf gostima.

Eštoril je za sada definitivno najprijatnije iznenađenje sezone, pošto je trenutno na deobi trećeg mesta sa Portom, jer oba tima imaju po sedam bodova, dva manje od vodećeg tandema Sporting – Benfika. Pasoš Fereira je 12. sa tri boda.