Preokret Sportinga sa igračem više

Portugal 19. mar 202223:49 0 komentara
Pablo Sarabija
AP Photo/Armando Franca via Guliver

Fudbaleri Sportinga u 27. kolu portugalske Primeire posle preokreta pobedili su Vitoriju u Gimaraešu rezultatom 3:1.

Aktuelni šampion je zadržao priključak sa vodećim Portom koji ima tri boda više i meč manje, dok je Vitorija ostala na šestoj pozicji sa 36 bodova.

Domaći su poveli u 23. minutu pogotkom Estupinana, ali samo pet minuta kasnije ostali su sa igračem manje na terenu zbog isključenja Pepa. Ekipa iz Lisabona je brojčanu nadmoć iskoristila u nadoknadi prvog poluvremena kada je Sarabija izjednačio iz penala.

Sporting je do preokreta došao u 70. minutu golom Paulinja, a sve dileme prelepim pogotkom otklonio je Edvards u 90+8 minutu.

Tondela i Arouka su odigrali 2:2, dok je duel na Azorskim ostrvima između Santa Klare i Belenenšeša završen bez golova.