Prvi kiks Porta: Ostavili bodove na Madeiri

Portugal 23. avg 20210:56 0 komentara
Julian Finney Getty Images Sport

U nedelju su se igrala tri meča portugalske Primeire – Porto je kao gost remizirao sa Maritimom, Vitorija Gimaraeš je bila ubedljiva protiv Vizele, a Portumonense je lako pobedio Tondelu.

Primeira:

Porto je na gostovanju u Funšalu remizirao 1:1 (1:1) sa Maritimom. Poveli su plavo-beli preko Iranca Mehdija Taremija u 35. minutu, a u 45+4. izjednačenje domaćinu donosi Sadaš.

Do kraja meča je Porto napadao, ali nije uspevao da dođe do gola koji bi im doneo tri boda. Porto posle prva tri kola ima sedam bodova, a u narednoj rundi dočekuju Aruku.

Vitorija je u Gimaraešu sa 4:0 (0:0) savladala Vizelu, a zanimljivo je da je prvi gol došao u 70. minutu. Strelci su bili Andre, Estupinan, Edvards i Sako.

Portimonense je kao gost rezultatom 3:0 (2:0) „preslišao“ Tondelu, a golove za Portimonense postigli su Beto, Boa Morte i Kande.