Rekord Lavova: Sporting nakon 27 mečeva bez poraza i na +9

Portugal 17. apr. 20210:15 > 0:17
Fudbaleri Sportinga
Pedro Fiuza/Guliver image

Fudbaleri Sportinga pobedili su kao gosti ekipu Farensea 1:0, dok je Boavišta kao domaćin savladala Pasoš Fereiru 2:0 u prvim utakmicama 27. kola Primeire.

Primeira

Lavovi iz Lisabona nezadrživo grabe ka prvoj tituli još od 2002. godine. Slavili su na neugodnom gostovanju golom Pedra Gonsalveša u 35. minutu.

Zeleno-beli su pobedom nad Farenseom oborili klupski rekord pošto nikad ranije nisu uspeli da odigraju 27 kola u Primeiri, a da ne dožive nijedan poraz.

Trenutno sa 21 pobedom i šest remija iz 27 utakmica imaju 69 bodova, devet više od drugoplasiranog Porta. Istina imaju i meč više odigran.

U drugoj utakmici igranoj u petak Boavišta je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak pošto je kao domaćin u Portu savladala Pasos Fereiru 2:0 golovima Njiea u 13. i Gomesa iz penala u 42. minutu.