Remi u Klasiku po meri Sportinga: Lavovi na pobedu do titule

Portugal 6. maj 202122:26 0 komentara
Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Benfike i Porta remizirali su 1:1 u portugalskom Klasiku u okviru 31. kola Primeire. Ishod okršaja ljutih rivala najviše odgovara Sportingu, koji je na korak do osvajanja šampionske titule.

Uoči poslednja tri kola, Sporting je lider sa 79 bodova, aktuelni prvak Porto je drugi sa 71, dok je Benfika treća sa 67. Ukoliko Lavovi slave u sledećoj utakmici protiv Boavište i matematički će osigurati naslov šampiona.

Okršaj u Lisabonu bolje su otvorili domaći, koji su preko Evertona stekli prednost u 23. minutu, ali su gosti u nastavku bili konkretniji rival sa većim posedom i više pokušaja.

Nekoliko dobrih šansi propustili su Zmajevi, najbolju je imao Musa Marega, pre nego što je Mateus Uribe pogodio u 75. i postavio konačnih 1:1.

U nadoknadi vremena je Benfika uspela da zatrese mrežu, učinio je to Pici, ali je VAR poništio gol zbog ofsajd pozicije.

Tehnologija je imala posla i u dva navrata kod jedanaesteraca u korist Benfike. Oba puta je odluka preinačena, najpre u finišu prvog, a zatim sredinom drugog poluvremena.