Remiji u Portu i Fereiri

Portugal 28. sep 20210:49 0 komentara
Tondela
Guliver image

U poslednja dva susreta sedmog kola portugalskog šampionata nije bilo pobednika. Pasoš Fereira i Belenenseš odigrali su 2:2, a Boavišta i Eštoril 1:1.

Pasoš Fereira je već posle 20 minuta vodio 2:0 na svom terenu golovima Santoša u 12. i Fereire u 20. minutu. Prednost od dva gola domaćin je imao sve do 60. mkinuta, kada je Endur smanjio na 2:1. Samo 16 minuta kasnije Safira donosi izjednačenje i bod za Belenenseš. Posle ovog remija Pasoš Fereira je osmi sa devet bodova, dok je Belenenseš pobegao sa samog dna i ima četiri boda, samo jedan više od poslednjeplasiranog Famalikaoa.

Remi i u Portu. Boavišta je povela golom Afonsa sa penala u 24. minutu. To vođstvo crno-beli imali su sve do 71. minuta kada je Franko doneo izjednačenje. Eštoril je ovim bodom sačuvao četvrtu poziciju i ima 14 bodova, dva više od Brage i tri manje od Porta i Sportinga, dok je Boavišta sedma sa devet bodova.