Santa Klara bolje od Gimaraeša, po bod Eštorilu i Famalikau

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Santa Klare pobedili su na svom terenu ekipu Vitorije Gimaraeš sa 1:0, dok su Eštoril i Famalikao igrali nerešeno 2:2 u prvim utakmicama 15. kola portugalske Primeire.

Santa Klara je ostala bez trenera Nuna Kamposa, ali je uspela da ostvari važnu pobedu u duelu sa Vitorijom Gimaraeš. Jedini gol postigao je u 40. minutu Rui Pedro Košta na dodavanje Brazilca Linkolna, nekadašnjeg igrača Gremija.

Gimaraeš je sedmi na tabeli sa 22 boda, Santa Klara na 11. poziciji sa 13 poena.

Mnogo više golova i uzbuđenja viđeno je u Eštorilu gde je domaći tim remizirao sa ekipom Famalikao – 2:2.

Poveli su gosti autogolom Bernarda Vitala u 42. minutu, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio iskusni Rui Fonte, nekadašnji fudbaler Kristal Palasa, Espanjola, Benfike, Brage, Fulama, Lila…

Bilo je to u 45. minutu, a u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena potpun preokret doneo je mladi Čikinjo. Asistent kod oba gola bio je Andre Filipe Franko.

Konačan rezultat – nerešeno 2:2 – postavio je prvi strelac gostiju Francuz Simon Bokote Banza. Njegov osmi gol u šampionatu.

Eštoril se nakon ovog remija izjednačio sa Bragom na petoj poziciji. Oba tima imaju po 25 bodova, ali nedavni protivnik Crvene zvezde u Ligi Evrope ima utakmicu manje odigranu.

Famalikao ostaje na 16. mestu sa 11 bodova.