Šok u Eštorilu: Aruka do 89. minuta gubila, na kraju pobeda

Portugal 27. jan 202223:27
fudbalska lopta Portugal
Shutterstock/By Trybex

Eštoril nastavlja da tone. Ekipa koja je pre mesec dana bila četvrta, nastavlja slobodan pad na tabeli. Najnoviji poraz zabeležio je na svom terenu od ekipe iz donjeg doma Aruke 2:1.

Doživljen je i četvrti uzastopan poraz. A delovalo je da će crna serija biti prekinuta. Već u šestom minutu Ba je postigao autogol i Eštoril je poveo.

Vreme je prolazilo, gosti su imali sve manje šanse da dođu i do boda i delovalo je da je Eštoril blizu pobede posle ravno mesec i po dana. A onda je Silva u 89. minutu doneo izjednačenje.

Raspoloženje je splasnulo među domaćim igračima, ali verovatno ni sanjali nisu da ih čeka još gori scenario. Taman kada su se pomirili sa bodom u sedmom minutu nadoknade Kuasi je zatresao mrežu i doneo sva tri boda Aruki. Tri boda koja će joj biti od vitalne važnosti u borbi za opstanak. Sa druge strane Eštorilu i Evropa izmiče i na kraju bi ovo mogla da bude košmarna sezona, iako je mnogo obećavala u oktobru, novembru.