Šok u Lisabonu

Jorge Jesus Benfika
REUTERS/Pedro Nunes

Šok u Lisabonu - Žil Visente je sa 2:1 pobedio Benfiku na "La Lužu", u 27. rundi portugalske Primeire.

Gosti su sa prednošću od dva pogotka dočekali finiš utakmice. Golove su postigli Lauti u 35. i Lurensi u 81. minutu. Autogol Karvalja, pred kraj meča, doneo je samo nadu fudbalerima Benfike da mogu do boda. Nisu uspeli, u poslednjih pet minuta nije bilo promene rezultata.

Vitorija Gimaraeš je sa 1:0 pobedila Santa Klaru, zahvaljujući golu Ročinje iz 17. minuta.

Najviše pogodaka viđeno je u susretu Moreirensea i Tondele (2:3). Het-trik Španca Marija Gonzalesa, na početku meča, od četvrtog do 12. minuta, najavio je pobedu gostiju. Golove za Moreirense postigli su Vitorija u 28. i Rafael Martins u 43. minutu.

Belenenšeš je sa 2:0 pobedio Maritimo. U listu strelaca upisali su se Kardoso (37) i Teišeira (88).

Duel Rio Ave-Braga završen je bez golova.

Benfika je treća sa 57 bodova, Vitorija Gimaraeš šesta sa 38. Od sedmog do 11. mesta smestili su se Santa Klara (35), Moreirense (34), Tondela, Žil Visente (31) i Belenenšeš (30). Maritimo na 16. poziciji, u konkurenciji 18 ekipa, ima 24 poena.