Sporting Bragi servirao petardu: Živi san o Ligi šampiona

Portugal 2. feb 20230:47 0 komentara
Sporting Braga
Joao Rico/DeFodi Images

U derbiju 19. kola portugalskog šampionata, direktnom susretu za mesta koja vode u Ligu šampiona Sporting je u Lisabonu razbio Bragu 5:0. Pobedu je zabeležio i Porto protiv Maritima u gostima 2:0.

Ozbiljno su umakle prve tri ekipe Sportingu. A jedna od njih je Braga. Međutim pobeda, posebno izražena ovakvom razlikom, nešto je što bi Lavovima moglo da preokrene sezonu kako bi se na kraju našli bar na trećem mestu.

Junak Sportinga bio je Japanac Hidemasa Morita. On je bio strelac prva dva gola u devetom i 46. minutu. A samo tri minuta kasnije dogodio se momenat koji je ugasio sve nade Brage da bi mogla do pozitivnog rezultata.

Nijakate je dobio drugi žuti karton, samim tim i crveni i crveno-beli su ostatak utakmice odigrali sa igračem manje. To je Sporting u potpunosti iskoristio. Edvards u 31, Mateus Reis u 86. i Pedro Gonkalveš iz penala u trećem minutu nadoknade obezbedili su Lavovima jednu od ubedljivijih pobeda ove sezone i primakli se Bragi na samo pet bodova.

Porto je profitirao od ovog rezultata i vratio se na drugo mesto. Pošto je savladao Maritimo u gostima 2:0 golovima Vendela u 50. i Galenja u 55. minutu. Pre toga u prvom poluvremenu bilo je vatre. Prvo je Porto ostao sa igračem manje pošto je Folja u 38. minutu dobio drugi žuti karton. Nezadovoljan tom odlukom sudije trener Seržo Konseisao žestoko je protestvovao, zbog čega je i on dobio crveni karton. A do poluvremena crveni karton dobio je i igrač domaćih Moreno. Tačnije u 42. minutu dobio je drugi žuti karton i tako je vraćena brojčana ravnoteža na terenu.