Sporting osramotio Benfiku na Lužu, Porto rutinski

Benfika Sporting
REUTERS/Pedro Nunes

U velikom derbiju Lisabona i uopšte portugalskog fudbala Sporting je kao gost savladao Benfiku 3:1 i nastavio da ide u korak sa Portom na čelu tabele.

Šampion je pokazao klasu kada je bilo najpotrebnije. Lavovi su potpuno raščerupali Orlove i opalili im šamar od kojeg će obrazi da bride. Da ne govorimo da Benfika sada zaostaje četiri boda za najvećim rivalima.

Sporting je poveo već u osmom minutu golom Sarabije. Moglo je 2:0 da bude do poluvremena, ali gol Paulinja u prvom minutu nadoknade poništen je zbog ofsajda posle konsultovanja VAR.

Ipak, Lavovi stižu do drugog gola i to je ponovo strelac Paulinjo. Ali ovog puta je gol iz 62. minuta priznat. Samo šest minuta kasnije Mateus, ispostavlja se, rešava pitanje pobednika. Do kraja Benfika je postigla gol preko Nunjesa u 81. minutu, ali je takođe posle konsultacija VAR poništen zbog ofsajda. Ali i još jedan u smiraj utakmice, u šestom minutu nadoknade. Kakvu, takvu odbranu časti doneo je Pici.

U drugom meču dana Porto je kao gost slavio 3:0. Zmajevi su savladali Portimonense. Ali nije išlo sve tako glatko. Bravu domaćina plavo-beli su probili tek u trećem minutu nadoknade, i to autogolom, koji je postigao Sa. U 70. minutu Vitinja je odveo Porto na sigurnih 2:0, dok je konačnih 3:0 postavio Otavio.

Porto i Sporting dele prvo mesto na tabeli sa po 35 bodova, imaju četiri više od Benfike. Portimonense je šesti sa 20.