Portugal 23. okt 20220:06 0 komentara
Pablo Sarabija, Sporting Lisabon
REUTERS/Pedro Nunes via Guliver

Odigrana su tri susreta 10. kola portugalskog šampionata. Pobede su zabeležili Sporting, Braga i Famalikao.

Sporting je u Lisabonu zabeležio pobedu protiv ekipe koja je ove sezone ušla u elitni rang Kasa Pije. Autsajder je šokirao favorita u prvom poluvremenu, pošto je Klejton u 43. minutu postigao jedini gol, za vođstvo Kasa Pije.

Na odgovor Lavova čekalo se do 57. minuta, a strelac je bio Paulinjo. Samo dva minuta kasnije Santoš je doneo preokret, a u 65. minutu Pedro Gonkalveš je iz penala doneo ubedljivije vođstvo i tri nova boda.

Braga je u Eštorilu rešila sve za prvih pola sata. Pobedila je 2:0 golovima Al Musratija u 10. i Vitinje u 31. minutu. Pobedu je takođe zabeležio Famalikao, koji je savladao Pasoš Fereiru 2:1. Za domaćina golove su postigli Kadil i Moura, dok je gol za 1:1 postigao Tomas.