Sporting sa +4 dočekuje gradski derbi

Portugal 27. jan 20210:41 0 komentara
Sporting, Pedro Poro, TIjago Tomas
Carlos Rodrigues/Getty Images

Fudbaleri Sportinga pobedili su Boavištu u Portu rezultatom 2:0 i posle 15 kola učvrstili se na prvom mestu tabele portugalske Primeire.

Ekipa iz Lisabona još nema poraz ove sezone i sa 39 bodova lider je šampionata ispred aktuelnog prvaka Porta koji ima četiri manje. Benfika je treća sa 33 boda.

Nuno Santoš je u 24. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Perdo Poro u 77. minutu.

Sporting u sledećem kolu dočekuje Benfiku u gradskom derbiju, dok poslednjeplasirana Boavišta ima 11 bodova i za vikend gostuje Portimonenseu.

Braga je na svom terenu savladala Žil Visente pogotkom Iurija Medeiroša u 73. minutu. Domaći u 33. minutu nisu realizovali jedanaesterac. Neprecizan je bio Paulinjo.

Braga je četvrta sa 30 bodova, a Žil Visente 16. sa 13.