Sporting tri puta vodio i ostao bez pobede

Portugal 7. avg 202223:33 > 23:36 0 komentara
Pedro Gonsalves
Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Brage i Sportinga iz Lisabona podelili su bodove u prvom kolu prvenstva Portugalije - 3:3.

Povezane vesti

Gosti su tri puta vodili, ali nisu uselida da upišu pobedu na tradicionalno teškom gostovanju na „Munisipalu“. Strelci za Sporting bili su Pedro Gonsavles u 9, Santos u 18. i Edvards u 83. minutu, dok su golove za Bragu postigli Banza u 14, Niakate u 45+1. i rezervista Ruiz u 88. minutu.

Santa Klara i novajlija u elitnom društvu, ekipa Kasa Pia odigrali su bez golova na Azorskim osrtvima. Domaći su od 81. minuta imali igrača manje zbog isključenja Rikardinja.

Boavišta je kao gost bila bolja od Portimonensea pogotkom Njiea u 9. minutu, dok je Vitorija Gimaraeš identičnim rezultatom slavila protiv Šaveša.

Strelac jedinog gola u Šavešu bio je Silva u nadoknadi prvog poluvremena, a gosti su meč završili sa devetoricom zbog isključenja Semeda u 82. i Salgeira u 90+5. minutu.