Stojiljković doneo bod Farenseu

Getty Images Sport, Adam Nurkiewicz

U zaostalom susretu 14. kola portugalskog šampionata Vitorija Gimaraeš i Farense odigrali su nerešeno 2:2.

Junak gostujuće ekipe koja je dva puta gubila i koja je poslednjih pola sata igrala sa igračem manje bio je srpski napadač Nikola Stojiljković koji je u 79. minutu postigao gol za vredan bod Farensea.

Gimaraeš je poveo u 14. minutu golom Pepelua. Izjednačenje je doneo Gauld sa penala u 21. minutu, a do poluvremena domaćin je ponovo vodio golom Edvardsa. U 60. minutu Pinto je dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu. Ali je Stojiljković, koji je ušao u 65. minutu, uspeo trećim golom u sezoni da donese vredan bod ekipi koja se bori za opstanak.

Farense je 14. sa 17 bodova, ima bod više od zone ispadanja, dok je Gimaraeš šesti sa 32 boda.