Trokorak Sportinga u Barselosu

Portugal 18. dec 202123:42 0 komentara
Fudbaleri Sportinga
Pedro Fiuza/Guliver image

Pobedom na gostovanju Žil Visenteu (3:0), u 15. kolu Primeire, fudbaleri Sportinga ponovo su izbili na čelo tabele, sa tri boda i utakmicom više od najbližeg pratioca Porta.

Silni zeleno-beli poentirali su u drugom poluvremenu – preko Santoša (53), Injasija (64) i Braganke (90+3).

Iako su sva tri gola viđena posle odmora, podjednako burno bilo je prvo poluvreme na stadionu u Barselosu. Žil Visente je ostao sa igračem manje, posle isključenja Fudžimota u 12. minutu. Nedugo zatim, u 22. Sporting je izgubio Neta. Napadač gostiju, Pedro Gonkalveš, nije iskoristio najstrožu kaznu u 37. minutu.

Pobednika nije bilo u duelu Portimonensea i Aruke (1:1). Poveli su gosti u režiji Silve, početkom drugog poluvremena, izjednačio je Lukvinja u 70. minutu.

Fudbaleri Fereire slavili su na gostovanju Tondeli. Za „minimalac“ se postarao Denilson, sa bele tačke, u finišu meča.

Sporting je prvi, sa 41 bodom, tri više od Porta. Šesti Portimonense sakupio je 24, osmi Žil Visente 20, 11. Fereira 14, a 15. Tondela 12 poena.