Zavesa spuštena: 38-godišnji Kvarežma pogodio za kraj

Portugal 16. maj 20220:11 0 komentara
Rikardo Kvarežma
IMAGO Pedro Benavente

Okončana je i 88. sezona portugalskog fudbalskog šampionata – u nedelju su na programu bile poslednje dve utakmice 34. kola. Famalikao je u duelu bez rezultatskog značaja savladao Bragu, dok je u okršaju Vitorije i Žil Visentea tim iz Gimaraeša bio dominantan.

Vitorija Gimaraeš je rezultatom 5:0 (1:0) pobedila Žil Visente na domaćem stadionu „Alfonso Henrikeš“. Odranije je poznato da Žil Visente završava sezonu kao petoplasirani tim na tabeli i igraće Ligu Evrope naredne sezone, dok je Vitorija ostala bez Evrope – šesti su sa tri boda manje.

Primeira:

Strelci za pobednika bili su Estupinan, Lameiraš, Žanvir i Duarte, a četvrti gol na duelu postigao je legendarni repretentativac Portugalije Rikardo Kvarežma. Bio je to prvi gol za 38-godišnjaka još od septembra.

U drugom meču Famalikao je pobedio Bragu sa 3:2 na domaćem terenu, iako su gosti posle pogodaka Orte i Oliveire vodio sa 2:0 posle 19 minuta. Do poluvremena zaostatak umanjuje Banza, a preokret u nastavku donose Rodrigeš do Našimento i Banza svojim drugim pogotkom. Famalikao je posle tri vezane pobede završio prvenstvo kao osmi tim tabele.

Posle 34 kola poznto je i da je Porto novi šampion, a u Ligu šampiona još id u i Benfika i Sporting. Osim Žil Visentea, u LE ide i Braga. Iz lige ispadaju Belenenseš i Tondela, dok će Moreirense igrati baraž za opstanak.