Totenhem lagano protiv KPR-a

U jedinoj utakmici desetog kola Premijer lige odigranoj u nedelju Totehnem je na „Vajt Hart Lejnu“ pobedio Kvins Park Rendžers sa 3:1 (2:0).U drugom londonskom derbiju odigranom u ovom kolu domaćin je golovima Gereta Bejla i Rafaela Van der Varta posle prvih 45 minuta igre vodio sa 2:0.Bejl je vodeći gol postigao u 20. minutu preciznim udarcem iskosa sa leve strane iz šesnaesterca gostiju posle dodavanja Lenona, dok je Van der Vart iskoristio odbitak posle šuta Ledlija Kinga u 33. minutu.KPR je smanjio na 2:1 prvim golom rezerviste Botrojda u ovoj sezoni, na dodavanje Helgusona, a konačan rezultat je postavio svojim drugim golom reprezentativac Velsa Geret Bejl u 72. minutu. Kao i kod prvog gola asitent je bio Aron Lenon. Totenhem je posle ove pobede peti na tabeli sa istim brojem osvojenih bodova kao i Njukasl i Čelsi, s tim što ima utakmicu manje od „plavaca“. KPR je posle četvrte pobede ostao na sredini tabele, ali je drugi najneefikasnij tim lige posle Vigana.