Siti izašao na kraj sa KPR-om

Premier League 5. nov 201120:51 > 20:51

Vodeći tim Premijer lige, Mančester Siti nastavio je pobedonosnu seriju pošto je večeras u Londonu savladao domaći Kvins Park Rendžers sa 3:2 (1:1), u poslednjoj subotnjoj utakmici 11. kola šampionata. Gosti su uz dosta muke došli do bodova, ali su još jednom pokazali da izrastaju u veliku ekipu i da sa pravom njihovi navijači očekuju trofeje ove sezone.Ovom pobedom ekipa Roberta Manćinija sačuvala je pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester Junajted.Utakmica je počela loše po Siti, pošto je KPR poveo u 28. minugu golom DZzeja Botrojda. Gosti su izjednačili u samoj završnici preko raspoloženog Edina DŽeka, a u drugom poluvremenu potpuni preokret doneli su David Silva i Jaja Ture, posle asistencije Aleksandra Kolarova.Do kraja utakmice domaćin je samo uspeo da ublaži poraz pogotkom Hejdara Helgusona u 69. minutu.