PL: Siti nemilosrdan, prvi poraz Njukasla

Fudbal - video 19. nov 201119:02 > 20:32
Lider Siti je do 11. uzastopne pobede stigao sa 3:1 protiv trećeplasiranog Njukasla, dok je Arsenal golovima Van Persija slavio u Noriču i uhvatio priključak sa liderima.
Malo iznenađenje napravio je Kvins Park Rendžers koji je sa 3:2 slavio na nezgodnih „Britaniji“ protiv Stouka, Everton je nadigrao Vulvse 2:1, kao i VBA ekipu Boltona, Vigan i Blekburn su igrali 3:3, a golova nije bilo u duelu Sanderlenda i Fulama.
Golove za Siti postigli su iz penala Mario Baloteli i Serhio Agero, a strelac trećeg gola bio je Majkl Ričards. Aleksandar Kolarov je ostao na klupi za rezerve. Njukaslu je ovo bio prvi poraz u Premijer ligi ove sezone.
Tim Arsena Vengera nastavio je tako sjajnu seriju pošto mu je ovo bio šesti uzastopni trijumf u Premijer ligi. Ponovo je u centru pažnje bio možda u ovom trenutku i najbolji napadač sveta Robin van Persi.
Holanđanin je bio strelac oba gola svoje ekipe, pa je sada ukupno postigao 13 golova na 12 duela u Premijer ligi. Nije sve počelo odlično po Arsenal, pošto je Norič poveo u 17. minutu kada je Morison iskoristio grešku Mertesakera i savladao Ščensnog.
Međutim, u nastavku je gost iz Londona uspeo da preokrene i slavi. U 26. minutu Van Persi nije imao težak posao pošto je samo postavio nogu na petercu nakon odlične asistencije Volkota sa desne strane.
Konačan rezultat postavljen je u 59. minutu. Aleks Song je ovoga puta bio asistent, a Holanđanin je sjajnim potezom prebacio golmana Noriča. Arsenal nakon ovog trijumfa ima 22 boda i popeo se na šesto mesto na tabeli, dok je Norič ostao na devetoj poziciji sa devet bodova manje.
Vigan je ostao „zakucan“ za začelje tabele, pošto je odigrao 3:3 sa pretposlednjim Blekburnom. Jakubu je već u drugom minutu doneo prednost gostima, ali je samo pet minuta kasnije izjednćio Gomes. Posle pola sata igre Vigan je preokrenuo golom Koldvela, ali je Oile izjednačio u 60. minutu. Ipak, dva minuta pre kraja Krusat je doneo važnu pobedu domaćem timu. Radosav Petrović ostao je na klupi Blekburna.
Islandski centarfor Heidar Helguson postigao je dva gola za pobedu Kvins Park Renzdžersa od 3:2 u gostima kod Stouka. Tim iz Londona se ovim trijumfom, trećim u gostima ove sezone, popeo u gornji deo tabele, dok je Stouku ovo bio četvrti uzastopni poraz.
Vest Bromvič Albion pobedio je na svom terenu Bolton sa 2:1, što mu je bio prvi trijumf posle tri utakmice. Bolton je ovim porazom ostao u zoni ispadanja.
Everton je uspeo da pobedi Vulverhempton sa 2:1, zahvaljujući penalu u 83. minutu, tako da se tim iz Liverpula još udaljio iz opasne zone. Nenad Milijaš je za ‘vukove’ igrao do 80. minuta.