Liverpul u polufinalu LK, 17-godišnjak u istoriji kluba

Premier League 29. nov. 201622:34 > 23:33
Getty Images/Laurence Griffiths

Mladi Ben Vudburn ispisao je istoriju Liverpula u pobedi nad Lidsom od 2:0, kojom su "Redsi" obezbedili plasman u polufinale Liga Kupa Engleske.

Lids je odolevao na Enfildu sve do poslednjih 15 minuta kada je Divok Origi nakon prodora Aleksander-Arnolda zatresao mrežu gostiju.

Bio je to šesti gol belgijskog napadača na poslednjih šest mečeva u Liga Kupu.

Ali ono najlepše, po čemu će se pamtiti večerašnji meč, dogodilo se pet minuta kasnije. Prelepu akciju domaćih igrača, završio je rezervista Ben Vudburn i ispisao istoriju kluba.

On je sa 17 godina i 45 dana postao najmlađi strelac Liverpula u svim takmičenjima. Vudburn je rođen 15. oktobra 1999. godine.

Tako će današnji datum, 29. novembar postaće još važnij za navijače Liverpula. Podsetimo, upravo je na današnji dan pre 18 godina legendarni Stiven Džerard debitovao za ovaj klub.

Od poraza od Barnlija u avgustu, Liverpul je neporažen na 15 mečeva u svim takmičenjima. Zabeležili su 12 pobeda i tri remija.

Liverpulu se u polufinalu prirdužio Hal, koji je nakon boljeg izvođenja penala eliminisao Njukasl. U 120 minuta rezultat je bio 1:1, oba gola su postignuta u prvom produžetku.