Vest Hem preživeo Enfild, Liverpul ponovo bez pobede

Fudbal - video 11. dec 201619:20 > 19:25
Getty images/Jan Kruger

U 15. kolu Premijer Lige nikad više golova i uzbudljivih mečeva, a takav je bio i poslednji duel na Enfildu, gde je Liverpul igrao nerešeno sa Vest Hemom 2:2.

Počelo je idealno za Redse, Lalana je već u petom minutu svojim četvrtim golom u sezoni doveo domaće u vođstvo. Vrlo spretno je reagovao u šesnaestercu, nakon akcije napadačkog tandema Origi – Mane.

Međutim, Vest Hem do kraja poluvremena uspeva da preokrene. Dimitri Paje je u 27. minutu još jednom povtrdio svoje majstorstvo, prelepim golom iz slobodnog udarca.

U 39. minutu, zbunjena odbrana Liverpula omogućila je Majklu Antoniju da se nađe sam pred Karijusom. Ofanzivac „Čekićara“ je lagano proturio loptu pored Liverpulovog golmana za sedmi gol u sezoni.

Liverpul je u nastavku izjednačio zahvaljujući katastrofalnoj reakciji golmana Vest Hema, Entonija Rendolfa. On je ispustio loptu posle centaršuta, Divok Origi je bio na pravom mestu, „Redsi“ u 48. minutu su ponovo u egalu.

Do kraja je tim Jirgena Klopa imao mnošto opasnih napada, ali gosti uspevaju da prežive ofanzivu „Redsa“.

Najbliži pogotku bio je Džordan Henderson, koji je u 70. minutu fantastično šutirao sa distance, bio bi to još jedan prelep gol Liverpulovog kapiten, ali se Rendolf još lepšom interevencijom iskupio za malopređašnju grešku.

Liverpul ni na drugom meču zaredom nije došao do pobede, pa Čelsi sada ima šest bodova više na prvom mestu tabele u Premijer Ligi.

Podsetite se svih rezutate ovog kola.kao i izjavu Marka Grujića za kolegu Nevena Cvijanovića.