Božićni poklon za navijače, Siti slavio u Halu

Premier League 26. dec 201620:06 > 20:14
Getty Images/NIggel Roddis

U poslednjem duelu Premijer Lige odigranom na "Boxing Day", Mančester Siti je u gostima savladao Hal rezultatom 3:0, pa će bar do sutra ostati na drugom mestu na tabeli.

Do drugog uzastopnog, ukupno 12. ligaškog trijumfa u sezoni, „Građani“ su došli u drugom poluvremenu, tačnije u poslednjih 20 minuta meča.

Rahim Sterling je nakon prodora u 72. minutu iznudio faul Robertsona u šesnaestercu, a precizan sa 11 metara bio je Jaja Ture.

Šest minuta kasnije, Siti je praktično obezbedio trijumf golom rezerviste Ihenača, koji je zamenio Nolita.

Odličnu kontra akciju poveo je De Brujne, uposlio Silvu na desnoj strani, a ovaj idealno asistirao mladom Nigerijcu pred golom „Tigrova“.

Konačno, u poslednjim trenucima meča, brzonogi Sterling je još jednom bio zaslužan za gol, a da pritom nije bio strelac.

On je ubacio loptu sa leve strane, a Dejvis je poslao u sopstvenu mrežu za ubedljiv trijumf gostiju.

Siti ima sedam bodova manje odprvoplasiranog Čelsija, a ovde možete pogledati i izveštaj sa prethodno odigranih mečeva.