Kerol "makazicama" na Orlove, povratak Džoija Bartona

Fudbal - video 14. jan 201717:38 > 18:11
Stu Forster, Getty Images Sport

Na programu u subotu popodne u 21. kolu Premijer lige igrano je šest mečeva, a najlepši potez prikazao je fudbaler Vest Hema Endi Kerol, koji je protiv Kristal Palasa izveo fenomenalne "makazice".

Vest Hem je posle dva poraza i bez „pobunjenog“ Dimitrija Pajea nadigrao Kristal Palas sa 3:0. Heroj je bio Endi Kerol koji je sjajnim „makazicama“ u 79. minutu ušao u uži izbor za gol sezone. Pobedu su upotpunili golovima Feguli u 68. i Lancini u 86. minutu.

Hal je pobedio Bornmut sa 3:1, uz dva gola urugvajskog napadača Abela Hernandeza u 32. i 50. minutu, autogol Mingsa u 62. minutu, dok je za „Trešnjice“ jedini pogodio Stanislas u 3. iz penala.

Arsenal je prilično ubedljivo i bez većih problema stigao do pobede protiv nejakog Svonsija. Rezultat na Liberti stadionu u Velsu je bio 0:4, a strelci su bili Žiru u 37, Kork je u 54. postigao autogol, kao i Noton u 67, dok je Aleksis Sančez u 74. minutu postavio konačan rezultat.

„Loš momak“ engleskog fudbala Džoi Barton doneo je pobedu Barnliju protiv Sautemptona (1:0), lepim udarcem iz „slobodnjaka“. Problematični fudbaler je igrao prvi meč u Premijer ligi posle dolaska iz Rendžersa početkom godine, dok je na drugoj strani Dušan Tadić igrao do 78. minuta, kada ga je zamnio Rodrigez.

Getty Images/Lynne Cameron

Austrijski reprezentativac Marko Arnautović je bio strelac dva gola u pobedi Stouka protiv Sanderlenda od 3:1. Igrač srpskog porekla je bio precizan u 15. i 22. minutu, a upisao se i Piter Krauč u 34. minutu. Džermejn Defo je samo uspeo da ublaži poraz golom u 40. minutu.

Votford i Midlzbro su odigrali utakmicu bez golova i skoro bez šansi (0:0).

U prvom meču dana Totenhem je lako pobedio VBA sa 4:0.

Pogledajte kompletne rezultate i tabelu Premijer lige.