Svrake na čelu, Brajton poklekao, tri boda za Jokana

Premier League 14. jan 201718:32 > 18:52
Stu Forster, Getty Images Sport

U 26. kolu Čempionšipa došlo je do nove smene na samom vrhu tabele. Njukasl je iskoristio kiks Brajtona, pa sada četa Rafe Beniteza ima 55 bodova, jedan više od prvog pratioca, koji ima utakmicu manje.

Fudbaleri Njukasla su savladali Brentford na gostovanju sa 2:1, uz još jedan gol Dvajta Gajla, njegov 20. u sezoni. Gajl je pogodio u 20. minutu, drugi gol za Njukasl je postigao Deril Marfi u 79, a za domaće je u 52. minutu bio precizan Danac Lase Vibe. Srpski napadač Aleksandar Mitrović nije igrao za „Svrake“ zbog povrede.

Brajton je poražen u Čempionšipu prvi put posle 10. septembra, ovoga puta u Prestonu (2:0), a nije uspeo ni da ublaži poraz, pošto je penal u 90+7. minutu promašio Hemed. Prestonu su bodove doneli Hantington u 13. i Robinson u 53. minutu.

Srpski internacionalac, golman Vladimir Stojković, presedeo je na klupi Notingem Foresta, koji je u gostima remizirao sa Birmingemom (0:0).

Fulam, srpskog menadžera Slaviše Jokanovića, je došao do novih bodova protiv Barnslija (2:0), pa sada na tabeli drugoligaškog društva zauzima osmo mesto sa 39 bodova. Strelci za Jokanovićev tim su bili Martin u 45+1. iz penala i Maloun u 5. minutu.