Everton pregazio Siti – 4:0

Premier League 15. jan 201716:32 > 16:34
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Evertona deklasirali su Mančester siti 4:0, u pretposlednjem meču 21. kola Premijer lige. Pored Lukakua i Miraljasa u strelce su se prvi put upisali mladići Tom Dejvis i Ademola Lukman.

Karamele“, koje godinama unazad lakše izlaze na kraj sa Sitijem nego sa ostalim timovima iz vrha, iskoristile su slabosti protivničke odbrane i zadali novi udarac Pepu Gvardioli.

Nastup Zabalete na sredini terena uz Jaju Turea omogućio je Evertonu da kontroliše igru i stvori veliki broj prilika.

Everton je prvi gol dao već iz prvog ozbiljnijeg napada, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

Siti je nekoliko puta pretio u prvih pola sata, a posle jednog starta nad Sterlingom gosti su očekivali penal.

Igrač utakmice Kevin Miraljas asistirao je Romeluu Lukakuu za 12. gol usezoni deset minuta pred odlazak na odmor, da bi se i sâm upisao u strelce u drugom minutu drugog poluvremena.

Deset minuta pred kraj fantastičan gol postigao je Dejvis, čime je pobednik odlučen, a duboku u nadoknadi debitant Ademola Lukman, koji je stigao iz Čarltona, prvim kontaktom sa loptom dokrajčio je rivala.

Everton se učvrstio na sedmom mestu sa 33 boda, četiri više od Vest Broma. Siti ostaje peti, sa 42 boda, deset manje od Čelsija, a da li će tu i ostati zavisi od predstojećeg derbija na Old Trafordu.