Tri crvena, Nokart srušio Šefild Venzdej

Premier League 20. jan 201722:44 > 22:46
Mike Hewitt/Getty Images

Fudbaleri Brajtona pobedili su Šefild Venzdej sa 2:1 u prvoj utakmici 27. kola Čempionšipa, koju su obeležila i tri crvena kartona.

Junak pobede domaćeg tima pred 27.000 navijača bio je Entoni Nokart, koji je postigao oba gola za Brajton – u 34. i 85. minutu. Između ta dva pogotka, šansu Šefildu doneo je autogolom Luis Dank u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Pored golova u centru pažnje bila su isključenja. U 64. minutu direktan crveni karton u redovima Brajtona zaradio je Glen Mari, da bi u poslednjem minutu utakmice put ka svlačionici bio pokazan Stivenu Flečeru na drugoj strani. Tu nije bio kraj, pošto je u šestom minutu u redovima gostiju isključen Sem Hačinson, koji je dobio drugi žuti karton.

Gosti su, inače, imali šansu da povedu u 66. minutu, ali je Fernando Forestijeri promašio penal.

Brajton je posle 17. pobede došao do čela tabele Čempionšipa sa 57 bodova, dva više od Njukasla, dok je Šefild na šestoj poziciji sa 45 bodova.