FA kup: Arsenal okončao Satonovu bajku

Premier League 20. feb. 201722:29 > 22:40
Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala su se plasirali u četvrtfinale FA kupa pobedivši u ponedeljak uveče poluprofesionalni klub Saton sa 2:0.

Plasmanom u petu rundu FA kupa fudbaleri Satona su već načinili čudo, a do novog veliko iznenađenja zaista nisu mogli. Na „noge“ im je stigao moćni premijerligaš Arsenal, koji je pobedio golovima Pereza u 26. i Volkota u 55. minutu.

Izabranici Arsena Vengera će u narednom kolu igrati protiv još jednog petoligaša Linkolna.

„Tobdžije“ su do vođstva stigle u 26. minutu posle akcije Granita Džake, koji je uposlio Lukasa Pereza na desnoj strani,  te uputio šut u kazneni prostor gde Teo Volkot nije uspeo da zahvati loptu, koja je ipak završila u Satonovoj mreži.

Arsenal je u 55. minutu postigao još jedan gol, ovoga puta preko Volkota, kome nije bilo teško da iz blizine matira golmana Rosa Vornera, što je bio i konačan rezultat.

Mnogo zanimljivije od rezultata je bilo na tribinama stadiona Satona „Džender Grin Lejnu“, koji je prvi put ugostio jedan ovako veliki klub. Tribine kapaciteta 5,013 mesta su bile premale da prime svakog znatiželjnika i navijača kluba iz južnog Londona. Saton je za specijalnu priliku renovirao i svlačionice, ali ipak nije bilo više novca da bi se obezbedili uslovi na koje su navikli fudbaleri Arsenala.

Bilo je mnogo interesantnih detalja, a jedan od njih je i kada je jedan navijač Satona skoro potpuno nag utrčao na teren.