PL: Liverpul ne ume protiv "malih", povratak Grujića

Fudbal - video 23. apr 201719:16 > 19:44
Getty Images/Bryn Lennon

Fudbaleri Liverpula nastavili su da prosipaju bodove protiv ekipa iz donjeg dela tabele. Crveni su ovoga puta poraženi na "Enfildu" od Kristal Palasa posle preokreta (2:1). "Dželat" Liverpula bio je bivši igrač Kristijan Benteke, koji je postigao oba pogotka za Palas.

Ian Walton/Getty Images

Srpski vezista Marko Grujić neće po dobrom pamtiti povratak u dres Liverpula. Mladi vezista je zaigrao poslednjih desetak minuta ali nije uspeo da pomogne ekipi da izbegne poraz. Grujiću je to prvi meč u Premijer ligi od 24. septembra i duela protiv Hala u okviru šestog gola.

Posle ovog poraza ekipa Jirgena Klopa je ozbiljno dovela u pitanje poziciju koja vodi u Ligu šampiona pošto sada imaju samo dva, odnosno tri boda više od četvrtoplasiranog Sitija i petoplasiranog Junajteda koji imaju po dve utakmice više.

Meč na „Enfildu“ je sjajno počeo Liverpul koji je u 24. minutu došao u vođstvo. Strelac je bio Felipe Kutinjo sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Međutim, to je ujedno bio i jedini šut u okvir gola Crvenih do kraja meča, s obzirom na to da su u nastavku prikazali lošu igru, bez obzira na čak 70 odsto poseda lopte.

Palas je šansu čekao iz kontra napada i upravo na taj način došao do izjednačenja u 42. minutu. Lopta je došla do Joana Kabaja na desnoj strani, Francuz uposlio Bentekea koji je sa pet metara savladao Minjolea.

I u drugom poluvremenu viđena je ista predstava na terenu. Liverpul je jalovo pokušavao da probije organizivanu odbranu Palasa.

Odlučujući gol Orlovi su postigli u 74. minutu posle kornera. Liverpul je još jednom loše branio prekid, lopta je posle odbitka došla do Bentekea a Belgijanac je drugim golom presudio bivšem klubu.

Zanimljivo, Palas je tek drugi tim u istoriji lige koji je tri puta uzastopno dobio na „Enfildu“, prvi klub koji je u tome uspeo je Čelsi.

Takođe, klubu iz Londona je ovo treći „skalp“ u nizu protiv klubova iz „velike četvorke“ s obzirom na to da su nedavno savladali i Čelsi (2:1) i Arsenal (3:0).

Posle ove pobede Palas se nalazi na 12. mestu sa 38 bodova i briga o opstanku u Premijer ligi više nema.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.