Siti "ulovio" Lisice, Marezu poništen "dvonogi" penal

Premier League 13. maj 201715:16 > 15:57
Alex Livesey, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija su savladali Lester rezultatom 2:1 u 37. kolu Premijer lige. Utakmicu je obeležio i poništen "realizovan" jedanaesterac ofanzivca "Lisica" Rijada Mareza, koji je loptu nepropisno šutnuo sa obe noge.

Mančester Siti je došao u vođstvo u 29. minutu kada je David Silva iskoristio precizno dodavanje Liroja Sanea, koji je dobro prošao po levoj strani.

U 36. minutu su „Građani“ povisli na 2:0. Prvo je defanzivac Lestera Žoan Benaluan oborio Sanea u šesnaestercu, dok je siguran realizator bio Gabrijel Žesus.

Japanski napadač Šinđi Okazaki je u 42. minutu postigao sjajan gol za Lester, pošto je posle centaršuta Olbrajtona „pocepao“ mrežu Kabaljera.

Najzanimljiviji momenat u meču se dogodio u 77. minutu, kada je Lester imao priliku za izjednačenje. Gael Kliši je faulirao Mareza, a Alžirac je krenuo da izvede jedanaesterac. Marez je prilikom izvođenja penala nezgodno proklizao, loptu nepropisno zakačio i levom i desnom nogom, što je odlično primetio sudija Bobi Medli i poništio pogodak.

Siti je posle nova tri boda izbio na treće mesto na tabeli sa 72 boda, dok je Lester deveti sa 43 boda.