Lakazet debitovao golom, Arsenal slavio

Premier League 13. jul 201714:48 > 14:52
Mark Metcalfe/Getty Images

Fudbaleri Arsenala odigrali su prvu prijateljsku utakmicu, a na turneji u Australiji tobdžije su trijumfovale protiv Sidneja sa 2:0.

Arsenal je poveo već u četvrtom minutu golom Mertezakera koji se dobro snašao u kaznenom prostoru posle kornera.

Konačan rezultat postavio je novajlija Aleksandre Lakazet u 83.minutu posle asistencije Ivobija. Francuz je tako postigao gol posle samo 15 minuta na terenu, pošto je u 68. minutu zamenio Velbeka.

Arsen Venger je ponovo igrao u formaciji sa tri igrača u poslednjoj liniji, četvoricom na sredini i dvojicom igrača iza najisturenijeg.

Na meču protiv Sidneja za Arsenal su od prvog minuta igrali Čeh; Mertezaker, Kolašinac, Bijelik; Nelson, Kokelan, Vilok, Bramal; Ozil, Volkot; Velbek.

Interesantno je i da je Sead Kolašinac igrao štopera, a ne levog veznog, što bi trebalo da bude njegova uloga naredne sezone.

Arsenal je igrao bez Sančeza i Beljerina kojima je Venger dopustio produženi odmor. Sledeći prijateljski meč Arsenal igra za dva dana posle Vestern Sidnej Vonderersa.