Balkanci srušili Čelsi, neverovatan autogol Kondogbije

Premier League 29. jul 201718:46 > 18:51
Stanley Chou/Getty Images

Fudbaleri Intera pobedili su Čelsi rezultatom 2:1 u okviru Internacionalnog kupa šampiona, a golove su postigli Stevan Jovetić i Ivan Perišić. Pored pobede ‚Nerazura‘, taj meč, odigran u Singapuru, obeležio je i autogol Žofrija Kongobije, kojim je šampion Engleske ublažio poraz.

Jovetić je doveo Inter u vođstvo u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena pošto je prethodno promašio penal. Tibo Kurtoa je odlično procenio u koju stranu će šutirati crnogorski napadač, pa je praktično bez problema odbranio njegov šut, ali je Jovetić sjajno reagovao dok je golman Čelsija gledao gde je lopta završila i poslao je u mrežu.

Vođstvo Milaneza je duplirao Perišić u 53. minutu, iskosa sa oko osam metara na drugu stativu i Kurtoa je bio nemoćan. Inter je praktično tada obezbedio pobedu, ali je ‚Plavcima‘ nadu vratio Kondogbija, koji je lobovao svog golmana sa skoro pola terena.

Jovetić je u igri bio do 58. minuta, dok je Perišić otišao na klupu 13 minuta kasnije. Na drugoj strani, Mario Pašajlić je igrao u samom finišu, pošto je zamenio Seska Fabregasa.

Čelsiju je drugi poraz zaredom u prijateljskim utakmicama, pošto je prethodno pobedio Arsenal 3:0. Upravo ‚Tobdžije‘ će biti naredni rival šampionu Engleske, u meču za Komjuniti šild naredne nedelje.

S druge strane, Inter je zabeležio treću pobedu u nizu na pripremama, pošto je na prethodne tri utakmice imao po trijumf, remi i poraz. Pošto sezona u Seriji A starije nešto kasnije, ‚Nerazuri‘ nastavljaju sa pripremama, a naredne nedelje čeka ih susret sa Viljarealom.