Siti lako sa Totenhemom u Nešvilu

Getty Images/Frederick Breedon

U duelu dva premijerligaša u okviru Internacionalnog Kupa Šampiona, Mančester Siti je ubedljivo savladao Totenhem rezultatom 3:0.

Utakmicu igranu u Nešvilu, prestonici savezne američke države Tenesi, „Građani“ su započeli sa sva četiri pojačanja u odbrani.

Na golu je bio Portugalac Ederson, pridošlica iz Benfike, ispred njega Danilo, Mendi i Kajl Voker, dojučerašnji član Totenhema.

A upravo je jedini „starosedelac“ iz Sitijeve defanzive Džon Stons postigao prvi gol na meču. Igrao se deseti minut kada je Kevin De Brujne izveo slobodan udarac, a reprezentativac Engleske glavom savladao Lorisa.

Siti, koji je bio dominantan u većem delu utakmice, pred kraj je postigao još dva gola. Rahim Sterling je u 74. minutu povisio na 2:0, da bi 18-godišnji Španac Brahim Dijaz u poslednjem minutu zaokružio sjajno izdanje svoga tima i postavio konačan rezultat – 3:0.